Vyrobeno v Česku Ponožky přímo od výrobce - vyrobeno v Česku
Váš nákupní košík je prázdný.
Personal menu
Hledat

Funkční prádlo a termo prádlo je to samé?

neděle 23. března 2014

Záleží na tom, z jaké strany se na to podíváte, ale synonymum to určitě není. Funkční prádlo je souhrnný název pro prádlo, které má nějaké funkce – proto funkční prádlo a termo prádlo je v podstatě kategorie funkčního prádla. Samozřejmě existuje daleko víc funkcí prádla.

Termofunkce

Termo ponožky spadají do kategorie termo prádla. Naše ponožky zajišťují ideální teplotní pohodlí pro vaše nohy díky vlně Merino®. Tato vlna pochází z horských ovcí původně žijících ve Španělsku. Oproti jiným vlnám je velmi příjemná na omak a díky lanolinu, který obsahuje, zabraňuje výskytu nežádoucích bakterií. Vlna je přírodní duté vlákno, které skvěle izoluje. Díky speciální struktuře vlákna a technologii pletení jsou zaručeny ideální termoregulační vlastnosti

Antibakteriální  funkce

Jako další funkční prádlo můžeme považovat antibakteriální ponožky. Antibakteriální vlastnost může být zajištěna několika způsoby. Jednou z možností je úprava BIOSTAT®. Díky této úpravě je vaše chodidlo chráněno před vznikem nepříjemných pachů, zabraňuje vzniku a množení bakterií a plísní, udržuje biologickou rovnováhu pokožky.

Mezi přírodní antibakteriální materiály patří výše zmíněná vlna, ale také v poslední době hodně vyhledávané ponožky s bambusovým vláknem. Bambusové ponožky jsou velmi příjemné na omak a jsou i antialergení, takže vhodné i pro citlivou pokožku.

Funkce odvodu potu

Odvod potu u ponožek je zajištěn hlavně tvarem vlákna. Polypropylénové vlákno, které odvádí pot, má nejčastěji v průřezu tvar hvězdy a díky tomu se pot snadněji dostane k další vrstvě oblečení v případě ponožek k botám. Proto je velmi důležité pořídit si boty, které dokážou odvést pot ven.

  tvar vlákna COOLMAX®

Zesílené části zabraňující otlaku a další funkce

U našich ponožek naleznete i další funkční vlastnosti jako například zesílené části, které zabraňují otlaku v místě zvýšené zátěže. Nebo aretační pruhy, které zabraňují pohybu ponožky v botě. U většiny funkčních ponožek se ale funkce kombinují a tím jsme schopni zajistit absolutní pohodlí pro vaše nohy.

Jak se udržuje funkční prádlo?

Základní pravidlo je, vždy si přečíst cedulku s informacemi o doporučené údržbě. Každopádně, prádlo byste měli prát ve speciálních prášcích pro funkční prádlo, bez aviváže. Jinak může dojít ke ztrátě funkčnosti. Funkční ponožky, rozhodně nežehlete, ani chemicky nebělte. Ponožky se syntetickými vlákny nedoporučujeme dávat do sušičky. Vzhledem k tomu, že je to materiál, který nenasáká vodu, je velmi brzo suchý.